Thursday , 29 June 2017
You are here: Home >> Haiwan >> Senarai Alamat Dan Nombor Telefon Jabatan Perkhidmatan Haiwan Dan Perusahaan Ternakan Sabah
Senarai Alamat Dan Nombor Telefon Jabatan Perkhidmatan Haiwan Dan Perusahaan Ternakan Sabah

Senarai Alamat Dan Nombor Telefon Jabatan Perkhidmatan Haiwan Dan Perusahaan Ternakan Sabah

Senarai Alamat Dan Nombor Telefon Jabatan Perkhidmatan Haiwan Dan Perusahaan Ternakan Sabah

Saya terpanggil untuk membuat artikel tentang senarai alamat dan nombor telefon jabatang perkhidmatan haiwan dan perusahaan ternakan ataupun nama ringkasnya JPHPT untuk bahagian Sabah . Ini kerana saya dapati di Group Borneo Catlover Community ( BCC ) ada yang bertanya tentang dimana boleh mendapat servis vaksin di Vet Kerajaan. Saya sendiri pula kebiasaanya lebih gemar mendapat vaksin di jabatan haiwan cawangan kota marudu kerana lebih murah dan dekat . servis agak pantas kerana seoarang kakak saya bekerja disitu.jadi diharap adanya artikel ini dapat membantu ahli BCC untuk mendapatkan rawatan untuk kucing anda di cawangan yang berhampiran.

Senarai Alamat Dan Nombor Telefon Jabatan Perkhidmatan Haiwan Dan Perusahaan Ternakan Sabah

JPHPT DAERAH

Dr. Suhaili Lusin

Penolong Pengarah Wilayah Kudat
JPHPT Kudat
P.O.Box 183, 89052 Kudat, Sabah
Tel: 088-620202/620201, Faks: 088-620201
Suhaili.Lusin@sabah.gov.my

Dr. Zul Bahar

Penolong Pengarah Wilayah Keningau
JPHPT Keningau
P.O.Box 48, 80007 Keningau, Sabah
Tel: 087-332539, Faks: 087-336158

Dr. Mary Josephine Golingai

Penolong Pengarah Wilayah Kota Kinabalu
JPHPT Kota Kinabalu
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-251233/251235, Faks: 088-232478
Mary.Golingai@sabah.gov.my

Dr. Lim Khun Hiong

Penolong Pengarah Wilayah Tawau
JPHPT Tawau
P.O.Box 278, 91007 Tawau, Sabah
Tel: 089-713482, Faks: 089-712811
KhunHiong.Lim@sabah.gov.my

Dr. Daud Yusof

Penolong Pengarah Wilayah Beaufort
JPHPT Beaufort
P.O.Box 84, 89807 Beaufort, Sabah
Tel: 087-221452, Faks: 087-225612
Daud.Yusof@sabah.gov.my

Dr. Jamaun Angkap

Penolong Pengarah Wilayah Sandakan
JPHPT Sandakan
Peti Surat 905, 90008 Sandakan, Sabah
Tel: 089-213912, Faks: 089-219345
Jamaun.Angkap@sabah.gov.my

En. Eduardo Magbanua

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Kota Belud
P.O.Box 51, 89157 Kota Belud, Sabah
Tel: 088-976788, Faks: 088-976704
Eduardo.Magbanua@sabah.gov.my

Dr. Frankie Tahanji

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Lahad Datu
P.O.Box 60253, 91008 Lahad Datu, Sabah
Tel: 089-881641, Faks: 089-883359
Frankie.Tahanji@sabah.gov.my

En. Jonny Engkias

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Sipitang
P.O.Box 42, 89857 Sipitang, Sabah
Tel: 087-821418, Faks: 087-821418
Jonny.Engkias@sabah.gov.my

En. Benit @ David Bin Job George

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Beluran
Peti Surat 129, 90107 Beluran, Sabah
Tel: 089-511209
David.George@sabah.gov.my

En. David Gissong

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Penampang
P.O.Box 49, 89507 Penampang, Sabah
Tel: 088-713494, Faks: 088-717172
David.Gissong@sabah.gov.my

Dr. Nurhidayah Abdullah @ Debra Epun

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Tambunan
P.O.Box 26, 89657 Tambunan, Sabah
Tel: 087-774322, Faks: 087-774322
Debra.Epun@sabah.gov.my

En. Solomen Sambang

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Semporna
Peti Surat 110, 91308 Semporna, Sabah
Tel: 089-781073/781373, Faks: 089-781373
Solomen.Sambang@sabah.gov.my

Dr. Joseph Palalun

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Ranau
Peti Surat 27, 89307 Ranau, Sabah
Tel: 088-875340, Faks: 088-875340
Joseph.Palalun@sabah.gov.my

En. Unsa Jawah

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Kinabatangan
W.D.T NO.126, 90200 Kinabatangan, Sabah
Tel: 089-561131, Faks: 089-561131
Unsa.Jawah@sabah.gov.my

En. Fred Among

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Tuaran
P.O.Box 105, 89205 Tuaran, Sabah
Tel: 088-788376, Faks: 088-788376
FredAmong.Engkat@sabah.gov.my

En. Abu Bakar Ghani

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Kuala Penyu
P.O.Box 43, 89760 Kuala Penyu, Sabah
Tel: 087-884384, Faks: 087-884348
AbuBakar.Gani@sabah.gov.my

En. Asik Emor

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Sook
Tel: 087-365627
Asik.Emor@sabah.gov.my

En. Peter Kating

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Nabawan
P.O.Box 79, 89957 Nabawan, Sabah
Tel: 087-366213, Faks: 087-366213
Peter.Kating@sabah.gov.my

En. Datu Mohammad Dt Parael

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Kunak
P.O.Box 04, 91207 Kunak, Sabah
Tel: 089-851236, Faks: 089-851213
Mohamad.Parael@sabah.gov.my

En. Abdul Rahman Hj. Mohd Salleh

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Papar
Peti Surat 116, 89608 Papar, Sabah
Tel: 088-913544, Faks: 088-913544
AbdRahman.MohdSalleh@sabah.gov.my

En. Zainnudin Misuari

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Pitas
P.O.Box 373, 89158 Pitas, Sabah
Tel: 088-621026, Faks: 088-621449
Zainuddin.Misuari@sabah.gov.my

En. Pedilis Salleh

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Telupid
P.O.Box 12. 88300 Tongod, Sabah
Tel: 089-521740, Faks: 089-521740
Pedilis.Salleh@sabah.gov.my

En. Jackson Kelau

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Tongod
Peti Surat 905, 90008 Tongod, Sabah
Tel: 019-8039448 Faks:
Jackson.Kelau@sabah.gov.my

En. Jobit Sulangi

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Kota Marudu
W.D.T NO.75, 89197 Kota Marudu, Sabah
Tel: 088-662930/661282, Faks: 088-661493
Jobit.Sulangi@sabah.gov.my

En. Abdullah Bin Ag. Besar

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Menumbok
P.O.Box 01, 89760 Menumbok, Sabah
Tel: 087-831171, Faks: 087-831300
Abdullah.AgBesar@sabah.gov.my

En. Daniel Juim

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Tenom
Tel: 087-735650, Faks: 087-735650
Daniel.Juim@sabah.gov.my

En. Ambing Abd Muin

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Matunggong
Tel: 088-613784, Faks: 088-613786
Ambing.AbdMuien@sabah.gov.my

Haji Ashan Bin Kasmin @ Hassan

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Membakut
P.O.Box 122, 89722 Membakut
Tel: 087-887544, Faks: 087-887544
Ashan.Kasmin@sabah.gov.my

En. Mohamed Abd Rahim

Pegawai Penguasa Daerah
JPHPT Bongawan
Tel: 087-861190, Faks: 087-861190
Mohamed.AbdRahim@sabah.gov.my
 

En. Zakaria Dahlan

Pegawai Penguasa
JPHPT Pulau Sebatik
P.O.Box 278, 91007 Tawau, Sabah
Tel: 089-766748
Zakaria.Dahlan@sabah.gov.my

 

Kata Achie : Bulan depan kena bawa Si Kitty pergi jabatan haiwan lagi..hehee

About Achie

Nama Pena saya adalah Woofer Storm , Namun secara ringkas boleh panggil Achie . Saya adalah seorang Medical Team , Saya adalah seorang Photographer dan juga seorang yang minat dengan blogging .. Sebarang pertanyaan /perkongsian,boleh email di wooferstorm@gmail.com

One comment

  1. baek nye info ni. google kadang susah nak jumpa
    Uncle Zuan recently posted…11 Tempat Di Saigon Yang Boleh Singgah Dalam 1 HariMy Profile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge

Murad Reviews
Exposed Skin Care Reviews
Proactive Reviews
How To Get Rid Of Acne Fast
How To Get Rid Of Blackheads Fast